Baron Hildprandt Hruškovice 42,5% 0,5l
Baron Hildprandt Hruškovice v menší láhvi nabízí jemný ovocný destilát z pečlivě vybraných hrušek. Čtyřnásobná kotlíková destilace a roční odpočinek v tancích vytvářejí čistou, hladkou a aromatickou pálenku. V chuti dominuje zralá hruška, svěží slupka a lehký květinový dozvuk. Praktický formát se hodí pro ochutnání, menší dárek i domácí degustaci.




Jemná hruškovice v menší láhvi s plnou ovocnou vůní
Baron Hildprandt Hruškovice v kompaktním balení přináší delikátní projev hrušek z produkce Zámecké palírny Blatná. Základ tvoří vybrané odrůdy hrušek, které se spojují pro vyváženou chuť a čistou aromatiku. Čtyřnásobná destilace v kotlíkovém procesu podporuje jemnost a průzračný profil. Roční zrání v tancích nechává destilát odpočinout a přirozeně se zakulatit. Výsledná hruškovice působí svěže, voňavě a přitom stále jako poctivá ovocná pálenka.
Šťavnatá hruška v uhlazené podobě
Vůně se otevírá přes zralou hrušku, lehký tón slupky a jemnou květinovou linku. Chuť je přímočará, čistá a stojí na měkké hruškové dužině s decentním kořenitým dozvukem. Díky opakované destilaci má nápoj kultivovanou hladkost, která usnadňuje pomalé popíjení. V závěru zůstává ovocná svěžest, příjemné teplo a lehký dotek peckovin. Tento profil osloví každého, kdo dává přednost aromatickým pálenkám s jemnějším charakterem.
Praktický formát pro dárek i degustaci
Menší láhev je ideální pro první seznámení se značkou, dárkové balení nebo komorní ochutnávku. Nejlépe se podává lehce temperovaná, aby se rozvinula hrušková vůně a jemnost ročního odpočinku. Dobře doplní dezerty s ovocem, jemné sýry nebo večerní digestiv po lehčí kuchyni. Baron Hildprandt zde spojuje jihočeský původ, tradici blatenské palírny a přesnou práci s ovocem. Výsledkem je čistá hruškovice, která působí elegantně bez ztráty autentického pálenkového výrazu.
| Kategorie: | Ovocné pálenky |
|---|---|
| EAN: | 8594024923114 |
| Doba zrání: | 1 rok |
| Objem: | 500ml |
| Obsah alkoholu: | 42,5% obj. |
| Země: | Česko |
| Zrání - typ sudu: | Smaltované kotlíky |
| Složení: | hruškový destilát |
| Baron Hildprandt Hruškovice, hruškovice 42,5 %, česká pálenka, ovocný destilát, Zámecká palírna Blatná, jižní Čechy: | |
| https://www.zameckapalirna.cz/index.php/produkty/baron-hildprandt | https://www.visitchef.com/novinky/1904-baron-hildprandt-chce-o-svatecnim-ruchu-nabidnout-chvilku-klidu | https://www.darkohol.cz/baron-hildprandt-hruskovice-42-5-0-7l/: |
Hodnocení produktu
Zanechte hodnocení
Výpis hodnocení
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Zámeckou palírnu naproti svému vodnímu zámku v Blatné založil baron František Hildprandt v roce 1885. Osud jeho rodu se pak ubíral doslova podle kréda, které je vepsáno do rodového erbu. „Přes překážky ke slávě“.
V polovině minulého století přišla rodina Hildprandtů o všechen majetek a byla z Čech násilně vystěhována. Nějakou dobu žila v Etiopii, později v Německu a do Blatné se členové rodu Hildprandtů vrátili až na začátku devadesátých let.
Všichni si uvědomujeme, že cesta za úspěchem je komplikovaná a plná překážek, stejně jako osud rodu Hidprandtů. Proto bychom si přáli, aby si lidé nejen při oslavách vychutnali výjimečný nápoj mimořádně jemné chuti, aby si zkrátka spojili nápoj Baron Hildprandt s úspěchem.
| Výrobní společnost : | Liqui B Zámecký ovocný lihovar Blatná s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Plzeňská 315, 388 01 Blatná, Česká republika |
| E-mail : | info@liquib.cz |
