Blue Mauritius Gold

Blue Mauritius - v češtině Modrý Mauricius - je pojem nejen ve světě rumů, ale především ve světě filatelie, sběratelství poštovních známek. Právě jedna z nejznámějších a nejhodnotnějších známek historie - Modrý Mauricius - se stala inspirací pro název a filozofii stvoření tohoto rumu.

Známka byla vydána v době, kdy byl ostrov Mauricius ještě britskou kolonií, a na hodnotě díky několika faktorům získala krátce po svém vydání. S postupem času hodnota samozřejmě výrazně stoupla a například dopis, na němž jsou tyto známky dvě - tzv. Bombajský dopis - má hodnotu přibližně 4 miliony amerických dolarů (asi 100 milionů českých korun). Ačkoliv je v současnosti možné najít i hodnotnější známky, Modrý Mauricius je velmi pravděpodobně tou nejpopulárnější.

Ve šlépějích této výjimečné poštovní známky kráčí právě rum Blue Mauritius. Vyrábí se samozřejmě na ostrově Mauritius, který se nachází v Indickém oceánu, asi 800 km západně od Madagaskaru. Jedná se o rum založený na melase, která je destilována na 95% alkoholu. Poté je 36 hodin ponechána v klidu a následně je snížen obsah alkoholu na 60%. Následuje blendování - tedy přidávání dalších rumů za účelem vytvoření co nejlepšího chuťového profilu. Příjemně přirozenou chuť (a eliminaci pro mnohé nelibé ostré chuti alkoholu) zajistí přibližně rok trvající zrání v sudech po portském víně.

Při výrobě rumu je kladen důraz na udržení vysoké kvality a konzistetní chuti mezi jednotlivými dávkami rumů. Destilování, blendování i macerace probíhají v malém množství, z procesu jsou eliminovány chemické prvky a celkově je kladen důraz na přirozenou chuť produktu.

Poslední fází je umístění tohoto precizně připraveného produktu do lahví vyráběných z francouzského skla. Design lahve je navržen tak, aby vynikla nádherná barva rumu. Na hrdlo láhve je umístěn kožený "náhrdelníček". Ten neslouží pouze jako okrasa, ale také jako zajištění, aby při plnění lahví nestékal rum po lahvi - jakákoliv přebytečná tekutina se do něj vsákne a dotvoří tak jedinečnost lahve unikátním aroma.

Blue Mauritius Rum se může pyšnit řadou ocenění, mezi kterými vyčnívají především C2C Spirits Cup Gold Winner (Německo 2017), Enterprise Mauritius “Best Traditional Rum” (Mauricius 2014) a Double Gold Medal (Čína 2017). 

5 položek celkem
Blue Mauritius Gold 40% 0,7l
1 088 Kč

Skvělý a velmi oblíbený rum, který - nepřekvapivě - pochází z ostrova Mauricius. Unikátní jemně nasládlá chuť si vás...

Kód: 10509
Blue Mauritius Gold 40% 0,7l (dárková krabice)
Dárkové balení
1 189 Kč

Skvělý a velmi oblíbený rumový spirit drink, který - nepřekvapivě - pochází z ostrova Mauricius. Unikátní jemně...

Kód: 10960
Blue Mauritius Gold 40% 1l (dárková krabice)
Dárkové balení
1 444 Kč –3 %
1 399 Kč

Skvělý a velmi oblíbený rumový spirit drink, který - nepřekvapivě - pochází z ostrova Mauricius. Unikátní jemně...

Kód: 10789
Blue Mauritius Gold Rum 40% 1l
1 374 Kč

Skvělý a velmi oblíbený rum, který - nepřekvapivě - pochází z ostrova Mauricius. Unikátní jemně nasládlá chuť si vás...

Kód: 10510
Blue Mauritius Pralinky + Miniatura 40% 0,05l
Dárkové balení
545 Kč

Ty nejjemnější belgické pralinky, které samy obsahují rum, jsou v tomto krásném dárkovém balení doplněny miniaturou...

Kód: 10659

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem