Blue Mauritius Gold 40% 1l (dárková krabice)

Skvělý a velmi oblíbený rumový spirit drink, který - nepřekvapivě - pochází z ostrova Mauricius. Unikátní jemně nasládlá chuť si vás získá a do jemného aroma, v němž lehce rozpoznáte tóny kokosu, oříšků a dřeva, se dá lehce zamilovat. Vše do dokonalosti přivádí nádherná lahev a v tomto případě také vkusná dárková krabice.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Na dotaz
Možnosti doručení
Kód: 10789
1 399 Kč
Blue Mauritius Gold 40% 1l (dárková krabice)
Blue Mauritius Gold 40% 1l (dárková krabice)
Dárkové balení
Pečlivé balení
Pečlivě zabaleno
99,8% úspěšnost doručení
Rychlé doručení
Rychlá expedice
Do 24 hodin na cestě
Skvělé ceny
Atraktivní ceny
Akce, slevy, výhodné balíčky

Melasový rumový spirit drink Blue Mauritius Gold pochází - jak jinak - z tropického ostrova Mauricius

Vyrábí se z melasy, která přede destilací zraje a odpočívá 36 hodin. Po samotné destilaci se obsah alkoholu sníží z 95% na 60% a produkt se uloží do dubových sudů a následně rok dozrává v soudcích po portském víně. Ty mu zaručují jemnější chuť a sytě hnědou barvu. Výsledný lahodný rumový drink je pečlivě přeléván do lahví z francouzského skla, které jsou uzavřeny dřevěnými zátkami a na každou lahev je ručně lepena etiketa.

Aroma je unikátní - tóny dřeva, kůže, sušeného ovoce, oříšků, skořice a kokosu. Chuťově je velmi jemný, s tóny hroznů, karamelu a vanilky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy & Elixíry
Objem: 1000ml
Obsah alkoholu: 40% obj.
Země: Mauricius
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Blue Mauritius - v češtině Modrý Mauricius - je pojem nejen ve světě rumů, ale především ve světě filatelie, sběratelství poštovních známek. Právě jedna z nejznámějších a nejhodnotnějších známek historie - Modrý Mauricius - se stala inspirací pro název a filozofii stvoření tohoto rumu.

Známka byla vydána v době, kdy byl ostrov Mauricius ještě britskou kolonií, a na hodnotě díky několika faktorům získala krátce po svém vydání. S postupem času hodnota samozřejmě výrazně stoupla a například dopis, na němž jsou tyto známky dvě - tzv. Bombajský dopis - má hodnotu přibližně 4 miliony amerických dolarů (asi 100 milionů českých korun). Ačkoliv je v současnosti možné najít i hodnotnější známky, Modrý Mauricius je velmi pravděpodobně tou nejpopulárnější.

Ve šlépějích této výjimečné poštovní známky kráčí právě rum Blue Mauritius. Vyrábí se samozřejmě na ostrově Mauritius, který se nachází v Indickém oceánu, asi 800 km západně od Madagaskaru. Jedná se o rum založený na melase, která je destilována na 95% alkoholu. Poté je 36 hodin ponechána v klidu a následně je snížen obsah alkoholu na 60%. Následuje blendování - tedy přidávání dalších rumů za účelem vytvoření co nejlepšího chuťového profilu. Příjemně přirozenou chuť (a eliminaci pro mnohé nelibé ostré chuti alkoholu) zajistí přibližně rok trvající zrání v sudech po portském víně.

Při výrobě rumu je kladen důraz na udržení vysoké kvality a konzistetní chuti mezi jednotlivými dávkami rumů. Destilování, blendování i macerace probíhají v malém množství, z procesu jsou eliminovány chemické prvky a celkově je kladen důraz na přirozenou chuť produktu.

Poslední fází je umístění tohoto precizně připraveného produktu do lahví vyráběných z francouzského skla. Design lahve je navržen tak, aby vynikla nádherná barva rumu. Na hrdlo láhve je umístěn kožený "náhrdelníček". Ten neslouží pouze jako okrasa, ale také jako zajištění, aby při plnění lahví nestékal rum po lahvi - jakákoliv přebytečná tekutina se do něj vsákne a dotvoří tak jedinečnost lahve unikátním aroma.

Blue Mauritius Rum se může pyšnit řadou ocenění, mezi kterými vyčnívají především C2C Spirits Cup Gold Winner (Německo 2017), Enterprise Mauritius “Best Traditional Rum” (Mauricius 2014) a Double Gold Medal (Čína 2017).