Coloma 15YO 40% 0,7l (dárková kazeta)
Coloma 15YO je kolumbijský rum, který zraje minimálně 15 let v nadmořské výšce kolem 1700 m n. m. v rodinné palírně Hacienda Coloma. Vyrábí se z melasy ze dvou odrůd cukrové třtiny, nejprve zraje v sudech po americkém bourbonu a na závěr několik měsíců dozrává v malých sudech po kávovém likéru Coloma. Ve sklenici má měděně hnědou barvu a ve vůni zaujme jemně nasládlým aromatem dřeva, pražené kávy, vanilky a hořké čokolády. Chuť je hladká, s tóny kávy, moka, čokolády a lehkého tabáku v dlouhém, elegantním závěru, takže se skvěle hodí k pomalému popíjení čistý nebo na velké kostce ledu.




Coloma 15YO pochází z Haciendy Coloma v centrální Kolumbii, která je tradičně spojená s pěstováním kávy a výrobou kávového likéru. Rum vzniká z melasy ze dvou odrůd cukrové třtiny, destilované na kontinuální koloně pod dohledem zkušených master blenderek Sandry Reategui a Judith Ramirez. Základní zrání probíhá v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu, a to v nadmořské výšce kolem 1700 m n. m., kde se vývoj destilátu zpomaluje a zaobluje. Po patnácti letech zraje rum ještě několik měsíců v menších sudech po kávovém likéru Coloma, které do něj vtisknou jemné kávové a moka tóny. Před lahvováním se ředí pramenitou vodou ze sopek kolumbijské Kordillery a filtruje, aby si zachoval čistý, ale stále výrazný charakter.
Ve sklenici má Coloma 15YO měděně hnědou až tmavě jantarovou barvu se zlatými odlesky. Aroma je harmonické a příjemně nasládlé, se stopami vanilky, pražené kávy, hořké čokolády a jemného dřeva, doplněné lehkou kořenitostí. Na patře se objevují hladké tóny moka, čokolády, kávy a tabáku, které se postupně mísí s náznaky karamelu a pražených ořechů. Textura je kulatá a měkká, alkohol je dobře zakomponovaný a nepůsobí ostře ani při popíjení čistý. Dozvuk je dlouhý a elegantní, s návratem kávy, dřeva a jemné nasládlosti, která v ústech zůstává příjemně zadržena.
Coloma 15YO nejlépe vynikne při pomalém popíjení čistý v tulipánové sklenici nebo na velké kostce ledu, kdy má čas rozvinout celé spektrum vůní a chutí. Výborně se páruje s dezerty z tmavé čokolády, karamelu, ořechů nebo s jemně praženou kávou, která podtrhne kávové tóny rumu. Díky vyváženému, lehce dezertnímu profilu může posloužit i jako základ pro sladší rumové koktejly, kde se neztratí, ale zároveň nepřebije ostatní ingredience. Elegantní lahev v dárkové tubě z něj dělá atraktivní volbu pro rumové nadšence i jako reprezentativní dárek pro milovníky kolumbijského stylu rumu.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Rumy & Třtinové destiláty |
|---|---|
| EAN: | 7702559060575 |
| Objem: | 700ml |
| Země: | Kolumbie |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Zástupce výrobce v EU : | Quality Drinks s.r.o. |
|---|---|
| Adresa zástupce v EU : | Trnkova 636/72, 62800 Brno |
| E-mail zástupce v EU : | info@qualitydrinks.cz |
