Serum Gorgas Gran Reserva 40% 0,7l

  • Směs rumů pocházejících z Panamy, které zrály až 8 let v sudech po bourbonu
  • inspirován legendou o rumovém nápoji, který se podával dělníkům při stavbě panamského průplavu jako lék
  • aroma s karamelem, vanilkou, ořechy a tóny dřeva na pozadí
  • chuť je jemná, mírně sladší - projevuje se vanilka, dřevo a náznak pepře a tabáku
  • jméno nese po americkém doktoru a plukovníkovi Williamu C. Gorgasovi, který dohlížel na výstavbu panamského průplavu
Dostupnost Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení
Kód: 11436
795 Kč
Serum Gorgas Gran Reserva 40% 0,7l
Pečlivé balení
Pečlivě zabaleno
99,8% úspěšnost doručení
Rychlé doručení
Rychlá expedice
Do 24 hodin na cestě
Skvělé ceny
Atraktivní ceny
Akce, slevy, výhodné balíčky
Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
Rady, informace, řešení

Během náročného úsilí dělníků na výstavbě Panamského průplavu, kteří čelili tvrdým pracovním podmínkám a podvýživě, se jejich manželky rozhodly podniknout kroky ke zlepšení situace. Snažily se poskytnout svým mužům potřebnou energii a vytvořily speciální rumový nápoj. Přidávaly do starého panamského rumu nakládané sušené ovoce a koření, vytvářejíce tak energetický nápoj, který začal být známý jako Sérum.

Tato nová směs se ukázala jako úspěšná a získala oblibu mezi pracujícími. Věřilo se, že Sérum má zázračné účinky, a stalo se nejen chutným nápojem, ale i prostředkem pro posílení vitality a odolnosti v náročných podmínkách. Manželky dělníků si začaly být vědomy síly tohoto nápoje a předávaly jej svým mužům s nadějí na zlepšení jejich fyzické kondice.

Stavba Panamského průplavu pokračovala až do roku 1914, přičemž v letech 1901 až 1914 byla vedena Spojenými státy americkými. V té době přichází na scénu doktor a plukovník William Crawford Gorgas, který byl pověřen řešením problémů spojených s epidemiemi žluté horečky a malárie.

Při studiu dokumentů a léčebných postupů svého předchůdce objevil plukovník Gorgas recepturu na podivnou medicínu a několik soudků obsahujících tuto zvláštní směs. Po důkladném testování dospěl k přesvědčení, že tato receptura má vynikající účinky. Zjistil také, že místní obyvatelé využívali tuto směs jako zázračný elixír k léčbě různých onemocnění.

Palírna v Pesé se rozhodla vyrobit směs podle posledního exempláře, kombinující nejlepší a vzácné rumy. Tento nápoj byl vyslán plukovníkovi Gorgasovi k narozeninám jako symbolický dar a poděkování za jeho přínos k uzdravení oblasti Panamského průplavu a záchraně mnoha životů. Jméno tohoto nápoje, Sérum, zůstalo trvale spojeno s jeho léčivým a historickým významem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy & Elixíry
Doba zrání: 8 let
Objem: 700ml
Obsah alkoholu: 40% obj.
Země: Panama

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: