Logo
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rumcajzlova škola rumu
  4. Jak se vyrábí rum: Finální fáze - zrání rumu

Jak se vyrábí rum: Finální fáze - zrání rumu

Díky předchozím dílům seriálu článků Jak se vyrábí rum již víme, jak se z cukrové třtiny stane destilovaný alkohol. To ale ještě stále není rum – k tomu chybí poslední krok, zrání.

Princip zrání rumu

Po destilaci fermentované melasy vzniká čirá tekutina, která má vysoký obsah alkoholu a ostré štiplavé aroma. Chuťově se taktéž nejedná o jemnou záležitost. Proto přichází na řadu zrání destilátu v dřevěných nádobách – zpravidla v dubových sudech.

Doba zrání se u jednotlivých rumů liší a nelze mávnutím ruky konstatovat, že čím starší rum, tím lepší chuť. Některé lehčí rumy zrají relativně krátkou dobu, obvykle 1 – 3 roky, přičemž minimum jsou 3 měsíce. Těžší rumy tráví v sudech od 3 do zhruba 20 let, ale výjimečně se nechávají zrát i déle.

Vliv na chuť rumu má jednak typ dřeva, které bylo použito na výrobu sudu, jednak také velikost této nádoby. Jemnější chuť destilátu zajišťuje zrání ve francouzském dubu, výraznější aroma dodává dub americký. Podobně je tomu u velikosti – čím menší je sud, tím lépe dřevo předává aromatické a chuťové vlastnosti destilátu. Průměrně mívají sudy určené ke zrání rumu objem cca 200 – 250 litrů.

Typy sudů

Důležité však je, že tyto sudy nemusí být nové, ale naopak již dříve využité k výrobě jiného druhu destilátu. Nejčastěji jsou to sudy, které zbyly po výrobě bourbonu nebo whiskey, pocházející převážně z USA nebo Kanady. Tyto nádoby předávají rumu vynikající chuť vanilinu, karamelu a taniny. Další možností je použít sudy z Evropy – obvykle nádoby po koňaku nebo skotské whisky, méně často pak po sherry či portském víně. V posledních letech některé palírny dokonce zkoušejí používat i sudy po burgundském víně.

Ať už se tedy použije libovolný typ sudu, vždy je destilátu předána chuťová a aromatická složka, která dotváří charakter rumu. A výsledek tohoto procesu není nikdy totožný. Na proces zrání má také vliv obsah alkoholu v destilátu – čím vyšší, tím méně dřevo předává rumu chutě a naopak. Proto se musí brát ohled i na to, jak silný destilát se do nádob umístí.

Vliv podnebí – tropické vs. kontinentální zrání

Vzhledem k tomu, že jsou sudy dřevené, jsou také prodyšné. Díky tomu destilát sice dýchá a chemickým reakcím je umožněno probíhat přirozeně, dochází však také k odpařování. A to jak alkoholové složky, tak vody.

Typ podnebí pak určuje, zda bude s průběhem času koncentrace alkoholu v destilátu stoupat, nebo klesat. Obvykle dochází k postupnému snižování obsahu alkoholu, protože alkoholové částice se v běžném podnebí vypařují rychleji než voda. Pokud ale sudům zajistíme podnebí (nebo umělé prostředí), kde je vysoká teplota a nízká vlhkost, proces se otočí a koncentrace alkoholu stoupá. Nelze také opomenout fakt, že tyto faktory ovlivňují i výslednou chuť rumu a množství odparu.

Při zrání v tropickém podnebí může docházet k odparu až 6% objemu ročně, což při průměrném sudu o objemu 200l vychází na „ztrátu“ přibližně 90 litrů destilátu za 10 let. Což není vůbec málo.

Díky tomu získalo na popularitě mezi většími výrobci kontinentální zrání, kdy je nakoupen tzv. „bulk rum“, tedy velký objem destilátu, který se převeze do Evropy nebo místa s podobným mírným klimatem. Následně dozrává v prostředí, kde nedochází k tolik dramatickému úbytku jeho objemu, ovšem také je tím proces ochuzen o vytváření zajímavých chuťových vlastností.

V současnosti evropská legislativa bohužel nebere v potaz nutnost určení, kde rum zrál – původ je vždy odvozen od místa destilace. Pro zákazníka ale místo zrání hraje klíčovou roli, proto je na místě věnovat tomuto faktu při výběru kvalitního rumu pozornost.

Blendování rumů

Vzhledem k řadě faktorů, které ovlivňují zrání rumu, je velmi obtížné vytvořit ve dvou různých sudech rum o stejné chuti. Pro výrobce ale není žádoucí, aby každá láhev jejich rumu nesla jinou chuť. Proto přichází ke slovu blendování (z anglického blend – směs), za nímž stojí vždy Master Blender.

O blendování rumů se hovoří jako o skutečném umění – na základě vlastních vědomostí a zkušeností určuje Master Blender směs jednotlivých rumů, aby docílil požadované chuti a výsledky jeho snažení byly konzistentní. Pohled na tento proces lze zjednodušeně shrnout tak, že se do mladšího rumu přidávají menší podíly rumů starších a tím se pracuje na jeho chuti a aroma. Na závěr je upraven alkoholový obsah v destilátu přidáváním vody.

Lahvování a údaje na etiketách

Finálním krokem v procesu zrodu rumu je samozřejmě jeho lahvování. Ačkoliv se z celkového pohledu jedná spíše o formalitu, vzhled lahve nelze přehlížet jako nedůležitý. Právě lahev jako první promlouvá k zákazníkovi, proto je i na tento aspekt kladen velký důraz a především u lahví prémiových rumů se jedná mnohdy o skvostné počiny.

Závěrem ještě musíme zmínit způsob, jakým bývají lahve rumu označovány. U většiny rumů – především těch nabízených u nás na Rumcajzl.cz – se na etiketě dozvíme kromě země původu a dalších informací také klíčový údaj – stáří rumu. V Evropě je dle platné legislativy možné označit stáří dle nejstaršího rumu obsaženého v rámci blendu, naproti tomu v USA je to vždy naopak – údaj o stáří určuje nejmladší prvek směsi.

Ačkoliv je věk rumu stěžejním prvkem při odlišování jeho hodnoty, ani zdaleka nemusí počet let zrání znamenat, že Vám rum bude více chutnat. Pro mnohé milovníky rumu je často lahůdkou i lehčí, mladší rum.

Doufáme, že i díky naší sérii článků Jak se vyrábí rum proniknete lépe do světa těchto výjimečných destilátů a dokážete si zvolit svůj oblíbený rum, jehož popíjení Vám dokáže zpříjemnit každý den.

Nemusíte pít mnoho – stačí pít kvalitně 😊

Další části série článků Jak se vyrábí rum na rumcajzl.cz:

1. část: Cukrová třtina a její zpracování

2. část: Základní definice a první zpracování melasy

3. část: Destilace

4. část: Kolonová vs. kotlíková metoda

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Rumcajzl.cz na Firmy.cz

 

Odkazy a partneři

Platební brána ComGate

Rumcajzl.cz na Firmy.cz

Rumcajzl.cz | O nás

Nakoupíte u nás prémiové rumy, giny, whisky a likéry - vše prémiový alkohol za skvělé ceny.

Nabízíme pečlivý výběr ze značek jako Blue Mauritius, Ron de Jeremy, El Clásico, G'Vine Gin, Flor de Caňa, Ron Prohibido, Stolichnaya, Tito's, Blue Stamp, Baron Hildprandt a mnohé další.

Alkoholické nápoje není možné prodávat osobám mladším 18 let.

Při prevzetí zboží budete vyzvání k prokázání plnoletosti.

Kontakty
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 9-18 hod.)
Rumcajzl.cz - Nová duha 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz